fbpx

INFORMACJE OGÓLNE

logo_glowna

 

Robinsonada to ultramaraton rowerowy, którego trasa prowadzi przez województwo kujawsko-pomorskie. Ma ona charakter gravelowy, o umiarkowanym stopniu trudności i limicie czasu 80h. Organizator udostępnia Uczestnikom możliwość przejechania około 500-kilometrowej malowniczej trasy, która prowadzi po sielankowych wioskach, pięknych lasach i wokół przecudnych jezior. Jej trasa przebiega również przez główne miasta. Robinsonada ukazuje więc w zróżnicowany sposób najciekawsze zaułki województwa, zarówno te przyrodnicze, jak i urbanistyczne.

Robinsonada jest wydarzeniem survivalowo-bikepackingowym, tak więc zadaniem Uczestników jest nie tylko rozłożenie własnych sił, ale również dobór odpowiedniego ekwipunku niezbędnego do przeżycia tej wspaniałej przygody i stania się prawdziwym Robinsonem!

Robinsonada to piękne krajobrazy, niezapomniane doznania a przede wszystkim Ludzie. Tacy, którzy czują więcej i chcą więcej. Dlatego wsiadają na rower i rozwijają skrzydła. Niosą ich dwa koła, ale przede wszystkim pasja, marzenia, siła charakteru i pragnienie przeżycia czegoś niezwykłego…

Organizator w porozumieniu z Władzami UMK oferuje w noc poprzedzającą start możliwość rezerwacji noclegu w Domu Studenckim Nr 7 znajdującym się tuż przy miejscu startu i mety Robinsonady. Ma to na celu nie tylko umożliwienie należytego wypoczynku przed startem, ale również samoistną integrację Uczestników Robinsonady.

Uczestniku – przed Tobą przygoda, tajemnica oraz współzawodnictwo – ale takie wiesz, z dyskretnym mrugnięciem do siebie.

Ubiegłoroczni Uczestnicy już to wiedzą. Przekonajcie się i Wy! Już dziś zaplanujcie końcówkę wakacji 2021 r., zarezerwujcie w swoich kalendarzach termin na II edycję Robinsonady, zmierzcie się nie tylko z naszą trasą, ale i z samym sobą.

Dołączcie do nas i do zobaczenia w Toruniu!

Start II edycji: 21 sierpnia 2021 r.

Zapisy na II edycję: od 1 marca 2021 r.