fbpx

INFORMACJE OGÓLNE

logo_glowna

 

Robinsonada to ultramaraton rowerowy, którego trasa prowadzi przez województwo kujawsko - pomorskie. Ma ona charakter gravelowy, o umiarkowanym stopniu trudności.

Uczestnik może wybrać:

 

  • trasę ZIELONĄ- ok. 250 km (limit czasu 35h)

lub:

  • trasę POMARAŃCZOWĄ- ok. 500 km (limit czasu 75h)

 

Trasy będą prowadziły przez sielankowe wioski, magiczne wręcz lasy, jak również miasta województwa kujawsko - pomorskiego. Robinsonada ukazuje w zróżnicowany sposób najciekawsze zaułki województwa, zarówno te przyrodnicze, jak i urbanistyczne.

 

Robinsonada jest wydarzeniem survivalowo - bikepackingowym, tak więc zadaniem Uczestników jest nie tylko rozłożenie własnych sił, ale również dobór odpowiedniego ekwipunku niezbędnego do przeżycia tej wspaniałej przygody i stania się prawdziwym Robinsonem!

Robinsonada to piękne krajobrazy, niezapomniane doznania a przede wszystkim Ludzie. Tacy, którzy czują więcej i chcą więcej. Dlatego wsiadają na rower i rozwijają skrzydła. Niosą ich dwa koła, ale przede wszystkim pasja, marzenia, siła charakteru i pragnienie przeżycia czegoś niezwykłego…

Organizator w porozumieniu z Władzami UMK oferuje w noc poprzedzającą start możliwość rezerwacji noclegu w Domu Studenckim Nr 7 znajdującym się tuż przy miejscu startu i mety Robinsonady. Ma to na celu nie tylko umożliwienie należytego wypoczynku przed startem, ale również samoistną integrację Uczestników Robinsonady.

Uczestniku – przed Tobą przygoda, tajemnica oraz współzawodnictwo – ale takie wiesz, z dyskretnym mrugnięciem do siebie.

Ubiegłoroczni Uczestnicy już to wiedzą. Przekonajcie się i Wy! Już dziś zaplanujcie końcówkę wakacji 2022 r., zarezerwujcie w swoich kalendarzach termin na III edycję Robinsonady, zmierzcie się nie tylko z naszą trasą, ale i z samym sobą.

Dołączcie do nas i do zobaczenia w Toruniu!

Start III edycji: 20 sierpnia 2022 r.

Zapisy na III edycję: od 1 marca 2022r.